Real Madrid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Real Madrid
 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
dionis44




Numri i postimeve : 22
Points : 2147483647

Reputation : 0
Join date : 17/06/2009

Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore Empty
MesazhTitulli: Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore   Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore I_icon_minitimeWed Jun 17, 2009 11:35 pm

Mesfushori portugez Cristiano Ronaldo, jo vetëm që do të jetë transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit por, do të jetë edhe lojtari me të ardhura më të mëdha në botën e futbollit.

Ronaldo është në prag të kompletimit të transferimit të tij në Real Madrid, që kur Manchester United pranoi ofertën rekorde, prej 94 milionë eurosh.

Reali tash duhet të caktojë kushtet personale me portugezin, para se ai të prezantohet edhe zyrtarisht si lojtar i ri i klubit spanjoll.

Sipas Marca, Ronaldo jo vetëm që do të jetë transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit, por Reali do ta bëjë atë edhe futbollistin me përfitime më të mëdha.

Gazeta shkruan se Ronaldo do të marrë një pagë prej 13 milionë eurosh në sezon, ose një milion më shumë se sa lojtari me të ardhura më të mëdha për momentin, Zlatan Ibrahimovic, i cili në Inter merr 12 milionë euro në sezon.

Ronaldo do të marrë pagë po thuajse dyfish më të madhe se kapiteni Raul, i cili merr 7 milionë euro në sezon. Me marrëveshjen e re, portugezi do të marrë 1.083 milionë euro në muaj, ose 1 mijë e 500 euro çdo orë.Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore F.0617143516854_mRonaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore Ronaldoman8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atif

Atif


Numri i postimeve : 60
Points : 2147483647

Reputation : 3
Join date : 17/06/2009
Age : 27
Location : Prishtina

Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore   Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore I_icon_minitimeThu Jun 18, 2009 9:06 am

a u msove me postu foto a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://real-madrid-ks.albanianforum.net
 
Ronaldo do të marrë 13 milionë euro pagë vjetore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ronaldo: Dua të bëhem lojtari më i mirë në historinë e Realit
» Ronaldo: Pse po largohem nga United
» Ronaldo: Unë dhe Kakà, të pandalshëm…
» Ronaldo arrin marrëveshje për detajet e kontratës
» ZYRTARE: Cristiano Ronaldo nënshkruan me Real Madridin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Real Madrid :: Real Madrid :: Lajmet e portalit-
Kërce tek: